| cristi1223 a întrebat:

Unde gasesc cristale in Oradea?

Răspuns Câştigător
| ElenaSt2011 a răspuns:

Buna. La magazinul King Art, dar si la alte magazine pe strada Republicii (pietonala).

In trecut, exista magazinul Liani Leder (vindeau geci de piele si cadouri) in spatele Teatrului de Stat (cred ca acum se numeste Teatrul Regina Maria).

Poti incerca sa intrebi si la magazinele unde vand cadouri, dar mai ales cand este targ in oras (cum ar fi, targul mesterilor populari) care se tine anual (din cate stiu eu) vara, in parcul Balcescu (acel parc aproape de gradina zoologica).

La aceste targuri, ai sansa sa gasesti cristale de diferite marimi si forme, sau chiar sub forma de medalioane, cercei.

Poti cauta pe internet. Intri pe motorul de cautare Google (sau bing.com) si scrii cristale; apoi accesezi site-urile gasite.

Sigur vei gasi ceva care sa iti placa.

Te deranjeaza daca te intreb unde ai invatat cum poti lucra cu ele? Care este metoda potrivita pentru a folosi cristalele pentru tratamentul diferitelor afectiuni? Sau le vrei doar pentru decor in casa?

1 răspuns:
| cristi1223 explică:

Nu stiu cum se folosesc.Le colectionez.Dar sigur gasesti pe internet.