| Chytu_Casyana_1993 a întrebat:

Acest site http://boom-store.ro/ are incalataminte fake? multumesc anticipat

8 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Nu cred. Bănuiesc ca sunt originale happy

| KodrutZ a răspuns:

Pai hai sa vedem... un magazin serios are intotdeauna datele fiscale si, de obicei, o adresa de email serioasa si macar 2-3 numere de telefon. In cazul de fata, avem

INFORMATII DE CONTACT

Program: 10-17

Telefon : 0737 910 787

Email: comenzi@boom-store.ro

Plata doar prin curier, deci nu si prin banca (evaziune fiscala, desigur). Iar la despre scrie clar - "Boom Store (boom-store.ro) are ca activitate comertul online cu incaltaminte (replica calitatea A+++ NU TOATE PRODUSELE)."

Incearca sa traiesti pe lumea asta, ca esti foarte usor de dus de nas daca nu te duce capul sa dai 2-3 clicuri ca sa vezi pe ce dai banii...

| DryIce a răspuns:

In tracert apare ultimul terminal ip de server 176.126.202.2 care e din Cluj. Firma e din Bucuresti. Nice. Deci au un vpn in caz ca sunt prinsi sa se poata ascunde si place ca plata e doar prin curier. La curier probabil dau marfa de pe strada din anumite locatii si nu de la firma si dau un numar de telefon cartela sa nu fie trace-uita. happy Siteul nu are certificat de autenticitate, e o pagina random de.ro. Ce sa zic. Poate sunt eu mai superstitios dar pagini de vanzare fara certificat si care au vpn sunt dubioase, zic eu. Daca au zis ca au firma in Bucuresti de pe apar in Cluj? In fine.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Iti recomandam sa fii precauta atunci cand faci cumparaturi online - asigura-te ca situl de pe care cumperi este unul de incredere (pentru a putea returna produsul in cazul in care acesta nu este potrivit) sau mergi catre situri cunoscute si de incredere (ex. eMAG, deichmann)

| Rentz a răspuns (pentru justanotheruser99):

Parerea ta pare sa fie obiectiva si bine fondata happy - boom-store.ro vinde fake-uri de cea mai prosta calitate, arata bine dar nu pot fi purtati - trebuiesc doar mirositi la interior - plastic curat

| NitaCarmen a răspuns:

Raspunsul este nu

| NitaCarmen a răspuns:

Încălțămintea este 100% fake, de retur nu mai zic că este foarte greu de făcut, eu în acest moment încerc să returnez niște produse iar ei încearcă să împingă procesul spre termenul limită ca mai apoi să nu mai am dreptul să le returnez. Nu au formular de retur pe site, ceea ce este obligatoriu pentru orice firmă de la care poți comanda online. Dacă nu înțeleg cu frumosul, voi merge la poliție.

| Ioana816 a răspuns:

îți dau foarte mare dreptate având în vedere ca de curiozitate am comandat de la ei și sunt plastic curat și mda mărimile nu corespund de loc și adresa de unde a luat colet curierul nu se afla nici un magazin deci exact cum ai spus tu?