| Nirgomax a întrebat:

Am o intrebare, daca eu am facut o comanda la eMAG si datele de la comanda le-a vazut cineva adica strada, blocul, apartamentul, numele si numarul de telefon, el poate sa dea comenzi si sa imi vina? Tin sa mentionez ca eu nu mai am acel cont de eMAG doar el dar am facut o comanda, pls raspundeti

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate și dacă știe unde stai, n-are nevoie de cont, ideea e că n-are cine să le plătească, deci nu se întâmplă nimic. Te sună curierul, îi spui că n-ai comandat nimic și te lasă în pace.

| Bondarel99 a răspuns:

Nici nu ar avea de ce sa facă așa ceva. Poate sa facă o gluma proasta dar și in cazul asta poți refuza coletul.

| sabinaca a răspuns:

In momentul in care este realizata o comanda in numele tau, primesti un mesaj automat de la Emag care te instiinteaza ca o comanda anume a fost plasata. In cazul in care se intampla asta, suni foarte frumos la serviciu clienti si explici situatia.
Stay safe!

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Daca cineva da comenzi folosind datele tale, poti refuza coletul si poti anunta departamentul de relatii clienti despre aceasta greseala. Atunci contul respectivei persoane va fi blocat.

Pe viitor, te sfatuim sa ai mare grija cu cine impartasesti datele tale personale, mai ales adresa si numarul de telefon.