| hellou17 a întrebat:

Am postat un video pe Youtube acum 4 ani in care am aparut eu si m-am facut de ras si nu mai am acces la contul acela, cum pot sa sterg video-ul?

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Intra in contul de Google+ cu Forgot Password si vezi daca poti. Youtube e conectat cu Google+ la cont, deci ar cam trebui sa mearga sa poti intra in cont daca iti vine parola prin e-mail sau pe telefonul mobil.

| hellou17 explică (pentru MihaelaDart):

Nu mai stiu nimic legat de parola, aveam 11 ani..contul de email cred ca il mai stiu, nu pot sa dau report la video si sa spun ca sunt eu si ca vreau sa l sterg?

| MihaelaDart a răspuns (pentru hellou17):

N-ai ce face atunci, la raport trebuie sa ai mai multe persoane dar daca in video nu apare ceva care sa deranjeze publicului sansele sunt slabe de a-l inlatura de pe site. Copil fiind ar trebui doar sa te amuzi de ce minte aveai pe atunci si nu trebuie sa o iei ca ceva rau.

| hellou17 explică (pentru MihaelaDart):

O sa incerc sa imi amintesc parola de la email si sa scap de povara asta

| Garfield_Mario_2000 a răspuns:

Deci tu erai fanul ala a lui sonic care facea ragequit

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Iti recomandam sa incerci sa recuperezi contul accesand pagina https://www.youtube.com/account_recovery si urmand pasii indicati acolo. Totodata, daca acel clip contine imagini care contravin politicilor Youtube, el poate fi raportat si va fi sters.

Pe viitor, te sfatuim sa iti securizezi conturile (adresa de email, conturile pe retele sociale) setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon.

| hellou17 explică (pentru Ora de net):

Nu pot sa le arat niste poze cu mine cand eram mic ca sa dovedesc ca eu sunt cel care detinea contul? Gen cand am pus videoclipul ala m-am filmat pe mine si s-a vazut ce am in camera, si inca stau in camera aia, oare pot sa le fac o poza sau ceva? ca vreau sa scap de videoclipul ala