| qest11 a întrebat:

Am un cont de Facebook, si nu mai lasa sa intru daca nu introduc numarul de telefon, si nu vreau asta. Administrez si alte conturi de ani de zile si cererea nr de tel. a fost optionala. Ce as putea face ca sa s-ar peste aceasta etapa?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa bagi temporar un numar de telefon. La mine asa a mers. Apoi dupa ce-l scoti nu-ti mai cere a doua oara.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca chiar crezi ca nu ti-l stiu aia. e cel putin ciudat din partea ta.
Cel mai simplu, iti iei un nr nou - prepay - si te identifici cu ala. ei iti trimit un sms, tu bag codul ala numeric sau din litere si gata!

| IIIshaneIII a răspuns:

Vezi ca la magazinele gsm se ofera gratuit cartele cu 0 euro perfect functionale suficient cat sa faci verificarea apoi poti arunca sim-ul

| cfrtobias a răspuns:

Ai incercat sa schimbi parola sau alta solutie?

| Ora de net a răspuns:

Bună,

Sfatul nostru este să îți securizezi conturile (adresa de email, conturile pe retele sociale) setându-ți o întrebare de siguranță, un email alternativ sau numărul de telefon. Astfel, le vei putea recupera în cazul în care acestea au fost compromise.