| iPaladinus a întrebat:

Are Deep-Web vreo legatura cu satanismul sau Illuminati?

Răspuns Câştigător
| HLucian a răspuns:

Deep web-ul are legatura cu tot ce inseamna subtilitate. E o retea ascunsa de actiuni,fenomene, intamplari, tranzactii. E o lume ascunsa si este ascunsa cu un motiv. Deci, da, poate avea legatura cu multe subiecte de genul asta.

6 răspunsuri:
| AndreiCinel a răspuns:

Da! Poate avea legaturi foarte stranse! Depinde ce faci pe Deep Wep...

| HEDONE a răspuns:

Da are. Pe deep weeb gasesti foarte multe chestii ciudate. Nu iti recomand sa intrii. Ma uitam pe YouTube la niste videoclipuri despre acest subiect, o persoana spunea ca gasit live-uri cu tortura, pe viu. Poti cumpara arme / droguri pe de deepweb. Nu iti recomand sa intrii.

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Depinde de ce informatii cauti, eu cred ca gasesti legaturi si pe internetul oficial cu satanisti si restul... oricum nu iti recomand sa intri pe deep web deoarece dupa ce sigur o sa inhalezi niste virusi, o sa descoperi si adevarata fata a infractorilor si a criminalilor...

| elinord a răspuns:

Depinde ce faci pe el.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Termenul "deep web" se refera la continutul de pe Internet care nu este indexat de motoarele mari de cautare, adica nu se poate gasi la o simpla cautare Google.
Un clip care explica ce inseamna acest lucru gasesti aici https://www.youtube.com/watch?v=_UOK7aRmUtw

Exista in deepweb si un asa numit dark net, dar te sfatuim sa nu-l accesezi pentru ca poti intalni continut daunator sau chiar ilegal.

| iPaladinus explică (pentru Ora de net):

Mulțumes pentru răspuns.