| Ionescu_Adrian_1990 a întrebat:

Bună, am achiziționat o licență avast cu 60 zile cu testare gratuita, vreau sa știu după 60 zile îmi va lua banii de pe card.
Dacă da, cum pot sa anulez?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Se prea poate, vezi in setari sa nu fie reactualizate automata

| theforceofgood a răspuns:

Dacă este gratuită, de regulă, nu are cum să-ți ia banii de pe card. Citestele înainte politica de confidențialitate și tot ce î-ți scriu ei în formularele scrise.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Dacă ai achiziționat-o deja atunci este posibil ca banii să fie retrași din cont. Dacă ai instalat o versiune gratuită care poate fi transformată într-o licență plătită, atunci poți să îți retragi datele bancare. Sfatul nostru este să citești termenii și condițiile înainte de instalare - aceștia sunt ca un fel de contract pe care tu îl semnezi instalând aplicația.