| Syrten a întrebat:

Am avut perioada gratuita pentru Avast Premium si azi trebuie sa anulez abonamentul, am uitat de el si am primit mesaj cum ca ar fi incercat sa ia banii de pe card pentru a prelungi abonamentul, dar nu am bani pe card.
Acolo scrie ca daca nu verific acest aspect o sa imi anuleze abonamentul, eu nu il mai pot anula pentru ca acolo apar doar abonamentele platite sau cele care inca se afla in perioada gratuita.
O sa imi anuleze ei abonamentul automat sau ce o sa se intample? Ma gandesc sa nu bag bani pe card o perioada sa vad ce si cum.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam asa functioneaza orice plata recurenta online.
daca nu ai bani pe card incearca odata, de 2 ori poate chiar de 3 ori. Daca nu se poate face plata iti anuleaza automat subscriptia.