| EllaElenuta a întrebat:

Am o mica intrebare. Cum imi pot schimba numele de pe Facebook daca imi spune ca nu o pot face pentru ca este confirmat numele actual?

5 răspunsuri:
| Anuket a răspuns:

Trebuie să aștepți 60 de zile pentru a-ți schimba iar numele.

| EllaElenuta explică (pentru Anuket):

Am asteptat mult si bine, nu merge.

| EllaElenuta explică (pentru Anuket):

Si imi e blocata chestia aia ca sa imi schimb numele. Plus ca imi cere si o dovada ca acela e numele meu real.

| AnastasiaK a răspuns:

Long story short: nu poti! Sau cel putin nu chiar legal. Daca tu ai chef sa falsifici o poza cu un buletin si sa incerci sa-i convingi ca te numesti cum oi vrea sa iti apara tie pe Facebook, good luck! In rest, nu prea ai ce face. Din motive destul de bune, facebookul cere numele real, iar daca tu il folosesti ar fi frumos sa te supui "regulilor" happy

| Bizon95 a răspuns:

Daca schimbarea e corecta (scris gresit vechiul nume) atunci poti sa le scrii, altfel FB isi doreste ca oamenii care intra acolo sa isi dea datele reale, indiferent cat de IMBECILA e ideea, asa ca odata ce ti-ai confirmat numele din punctul lor de vedere nu mai ai nici un motiv sa il schimbi