| ramonicsic a întrebat:

Buna am trimis pe Facebook cerere de prietenie la o persoana
as i vrea sa retrag cererea de prietenie dar nu este posibil am ca optiuni doar :mesaj cipueste raporteaza sau blocheaza
Stie cineva de ce nu pot retrage cererea de prietenie?

3 răspunsuri:
| User2004 a răspuns:

Nu stiu de ce nu poti. Ar trebui sa poti. Eu sunt pe telefon si apas o data pe adauga pentru a trimite cerere si daca vreau sa o anulez apas pe cerere trimisa (adica pe acelasi buton ) si imi da sa aleg intre anuleaza cererea si editeaza lista de prieteni. MULTA BAFTA!

| Georgiana_Cristina_1983_7mUx a răspuns:

Unde ai apasat,, Adauga prieten" apasa din nou acolo si o sa iti apara,, Sterge cererea de prietenie".
Funda?

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Poti face acest lucru, dar trebuie sa folosesti acelasi buton pe care l-ai folosit sa ceri prietenia acelei persoane - butonul il gasesti pe cover photo, primul din acea insiruire de butoane. Dai click si alegi optiunea Cancel Request.

Mult succes!