| Wolf26 a întrebat:

Buna, TPU, care pot fi riscurile folosirii unui Vpn gratuit, cum ar fi UrbanVpn. Tin sa mentionez ca nu folosesc vpn-il pentru accesarea anumitor site-uri, ci doar pentru a juca un joc care nu e disponibil in Europa. Rog seriozitate.

3 răspunsuri:
| MagicOneT a răspuns:

Traiesti in Romania? Da? Niciun risc, mai ales ca vrei doar sa "pacalesti" un server.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolut nimic Multe siteuri chiar recomanda Vpn-uri. Intr-adevar de regula platite incat sa le faci ceva profit.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Avand in vedere ca este costisitor sa oferi un serviciu VPN, cel mai probabil un serviciu gratuit nu este foarte securizat sau chiar iti foloseste conexiunea. Sfatul nostru este sa verifici originea unei astfel de aplicatii sau sa optezi pentru una platita.