| deeaaaa a întrebat:

Mi-am uitat parola de pe yahoo mail. Aveam trecut ca mijloc de recuperare un numar de telefon la care nu mai am acces. Exista alta cale sa o pot recupera? Am aceasta adresa de mail de apoximativ 10 ani.II pot contacta in vreun fel pe cei de la yahoo? multumesc

7 răspunsuri:
| grandebgd a răspuns:

Acum ceva timp era optiunea sa ii contactezi pe ei si sa le dovedesti ca emailul iti apartine dai la recuperare parola si ai sa gasesti ceva gen ca numai ai acces la numarul de telefon pentru recuperare si ai sa gasesti un ghid care te va ajuta si vei ajunge sa ii contactezi pe cei de la yahoo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am recuperat o adresa de mail, prin contactarea celor de la yahoo, dar iti trebuie "ceva dovezi", o sa te puna sa completezi un task cu ce adrese de email cunosti de acolo, care sunt cele mai frecvente email-uri trimise/primite si ceva de genul. + s-ar putea, dar nu-i o regula generala sa iti ceara CI/BI.

| Ora de net a răspuns:

Buna Dea,

Incearca sa-ti recuperezi contul mergand la https://login.yahoo.com/forgot si urmand pasii indicati acolo.

Pe viitor, te sfatuim sa iti securizezi conturile (adresa de email, conturile pe retele sociale) setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ si numarul de telefon. O modalitate de a iti seta parole sigure pe care sa le tii minte gasesti aici http://oradenet.salvaticopiii.ro/......eni-contul

| deeaaaa explică (pentru anonim_4396):

Imi poti da mai multe detalii, te rog? Pe ce adresa de mail le-ai scris?

| deeaaaa explică (pentru Ora de net):

Multumesc pentru raspuns. Am incercat variantele de recuperare de pe site, dar mereu ajung la numarul de telefon. Apoi ma intoarce de unde am plecat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru deeaaaa):

Nu imi aduc aminte ca sa fiu sincer.

| 223kkk a răspuns:

Buna cred ca as putea sa te ajut daca vrei trimite-mi un mesaj si o sa incerc.