| ReignForest a întrebat:

Când vreau să mă conectez de pe laptop la gmail îmi cere acel cod de securitate din 8 cifre, iar eu nu mai am poza cu codurile salvate astfel ca nu pot intra în gmail(doar de pe telefon).Cum fac?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Schimbă pe telefon, parola (eventual și modul de acces)

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca intri de pe telefon din Chrome ai salvate acolo parolele. Daca nu stii, poti sa intri de pe telefon si sa o schimbi. Daca nu te pricepi un meserias ti-o poate gasi. Eventual, ca sa nu ai probleme dupa ce o afla meseriasul, poti sa o schimbi si sa ti-o notezi. Eu am o lista cu parole in cloud. Lista este parolata si trebuie sa tin minte doar acea parola. Daca vreau scot lista la imprimanta si gata. Asa am zeci de parole daca nu chiar peste suta. In tabel am trecute numele domeniului, adresa de e-mail cu care m-am logat, parola, numarul de telefon daca m-am logat cu el, etc si nelipsita rubrica observatii. Din cand in cand (pe tabelul de hartie, notez cu rosu daca fac modificari si logari noi.

| doctorandus a răspuns:

Te cuplezi pe telefon la optiunile de securitate ale contului de Google si generzi coduri de recuperare.