| Allleeee a întrebat:

Buna. Am o problema. Am incercat sa mi accesez contul de Instagram dar nu pot deoarece ma conectez cu Facebook ul si acum cand vreau sa ma conectez imi cere un cod dar eu numai am acel numar de telefon. si nu am cum sa primesc. acel cod. dar in schimb imi cere codul de backup dar nu am primit niciun cod de 8 cifre ca sa l pot baga. ma poate ajuta cineva? M ar ajuta enorm. Multumesc.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca telefonul tau este mai "destept" decat tine, atunci iti meriti soarta!
La TOATE registrarile iti cere si o adresa de e-mail, tocmai pentru a se putea comunica un cod de deblocare (in caz de schimbare /pierdere telefon, etc.).
Daca ti-ai facut un cont fictiv de e-mail si nu l-ai mai folosit de mult, atunci aceea adresa poate fi dezafectata, iar tu sa ramai cu buzele umflate.

Este o placere maxima cand ai si contul bancar si alte importante, inregistrate cu adrese e-mail fictive, nefolosite (ci doar cu numarul de telefon)! tongue

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau, dar noi nu te putem ajuta, fiindca nu suntem in administratia FaceBookului si nici a Instagramului.
Contacteaza-i si te vor ajuta ei.

| NunuNini a răspuns:

No problem! Renunti la cont. Asa e cand esti legat cu totul de telefon.