| MihaiChirac a întrebat:

Câteva site-uri unde pot sa verific dacă un site este scam?

15 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Https://www.virustotal.com/gui/home/url asta cauti? sau vezi de are " https " sau apare ca are virusi ceva

| cfrtobias a răspuns:

Si in scam nu is virusi? happy ca nu te lasa sa intri are acolo url

| cfrtobias a răspuns:

Vezi link de acolo ca are pentru urlwinking is mai multe forme de scam atunci! eu iti virusez pc si iti fur tot si cer bani pe ei nu e scam?

| cfrtobias a răspuns:

Si acolo iti ei teapa happy

| cfrtobias a răspuns:

Https://www.urlvoid.com/ are asta scam in nume desteptule?:) sau alt link

| UnNume1 a răspuns (pentru cfrtobias):

SCAM or malicious

| cfrtobias a răspuns (pentru UnNume1):

Scrie malicious scan in google si cauta

| cfrtobias a răspuns:

Ca tare destept esti tu =)) oricum nu cred ca gaseste asa usor cu reputatie buna un site daca nu da teapa, cum zicea mai sus cineva https://www.scamadviser.com/ nu prea e bun site e facut sa voteze oamenii

| UnNume1 a răspuns (pentru cfrtobias):

Scamadviser e facut in colaborare cu Google, Kaspersky, Bitdifender si Yahoo

| cfrtobias a răspuns (pentru UnNume1):

Unde ai vazut tu ca e in colaborare?

| cfrtobias a răspuns (pentru UnNume1):

Https://www.scamadviser.com/become-a-partner am gasit eu, da ce ai zis nu e acolo

| floreadan a răspuns:

Poti sa faci o cautare pe google cu numele site-ului+scam

| ViruseZ a răspuns:

Trustpilot.com este cel mai recomandat.

| UnNume1 a răspuns:

SCAMadviser

| internetnomad a răspuns:

Cauta pe google " *nume site* reviews "