| SiteReviewer a întrebat:

Site-ul CrazySelling este scam?

13 răspunsuri:
| GeorgescuAlin a răspuns:

Categoric scam. Nu răspunde nimeni la cele doua nr. de telefon. Am primit un produs deteriorat, fără bon fără factura. O sa fac plângere și la ANAF și OPC.
Și bonus...la ideea colegului de suferință o sa le fac vreo 30 de comenzi.
O zi buna tuturor.

| Gabriela2024 a răspuns (pentru GeorgescuAlin):

Buna ziua,
Ati rezolvat problema cu comanda pana la urma?
Și eu am încercat sa iau legătura telefonic insa nr este invalid.
Am solicitat returnarea produsului prin intermediul site-ului dar nu m-a contactat nimeni pana acum.
Am trimis email la adresa de pe care am primit confirmarea comenzii insa am trecut și OPC ul în corespondenta. La vreo 2 ore și primit un email de la ei pri intermediul unei alte adrese relatii247@gmail.com primit care își cer scuze și îmi solicita informații suplimentare în vederea returnării coletului și a banilor.
Le-am răspuns... acum aștept și eu sa vad ce îmi vor raspunde...
Vreau sa știu dacă a reușit cineva sa rezolva problema cu ei, în sensul de a returna produsul și a primi banii?

| Gabriela2024 a răspuns (pentru GeorgescuAlin):

Buna ziua,
Ati rezolvat problema cu comanda pana la urma?
Și eu am încercat sa iau legătura telefonic insa nr este invalid.
Am solicitat returnarea produsului prin intermediul site-ului dar nu m-a contactat nimeni pana acum.
Am trimis email la adresa de pe care am primit confirmarea comenzii insa am trecut și OPC ul în corespondenta. La vreo 2 ore am primit un email de la ei prin intermediul unei alte adrese relatii247@gmail.com prin care își cer scuze și îmi solicita informații suplimentare în vederea returnării coletului și a banilor.
Le-am răspuns... acum aștept și eu sa vad ce îmi vor raspunde...
Vreau sa știu dacă a reușit cineva sa rezolva problema cu ei, în sensul de a returna produsul și a primi banii?

| GeorgescuAlin a răspuns:

Eu zic ca da. Nu va sfătuiesc sa cumpărați de acolo. Mie mi-au trimis un produs deteriorat, pe care din fericire am reușit sa-l repar. Nu raspund nici la telefon, nici la mail.

| Alex1305 a răspuns:

A reușit cineva sa returneze produsele?

| Gabriela2024 a răspuns (pentru Alex1305):

Buna ziua,
Ati rezolvat problema cu comanda pana la urma?
Și eu am încercat sa iau legătura telefonic insa nr este invalid.
Am solicitat returnarea produsului prin intermediul site-ului dar nu m-a contactat nimeni pana acum.
Am trimis email la adresa de pe care am primit confirmarea comenzii, insa am trecut și OPC ul în corespondenta. La vreo 2 ore am primit un email de la ei, prin intermediul unei alte adrese relatii247@gmail.com prin care își cer scuze și îmi solicita informații suplimentare în vederea returnării coletului și a banilor.
Le-am răspuns... acum aștept și eu sa vad ce îmi vor raspunde...
Vreau sa știu dacă a reușit cineva sa rezolva problema cu ei, în sensul de a returna produsul și a primi banii?

| LeitoiuBogdan a răspuns:

Am cumparat de la astia o oglinda auto cu camera pentru parcare cu spatele. GLS mi-a adus-o sparta (oglinda). Am reclamat situatia la crazysellings si dânșii nu mai raspund nici pe email, nici la telefoane (0762865837 sau 0727244487). Consider ca am fost păcălit! Am cheltuit 125 lei plus 10 lei la curier. Cand am desfacut coletul am constatat ca oglinda era sparta: posibil de la manevrarea defectuoasa a curierului, dar posibil si a vanzatorului. Retineti: CRAZYSELLINGS.

| Cezara09 a răspuns:

Da! Un mare scam! Niște țepari! Nu comandati! Nu trimit ce ati platit!

| SiteReviewer explică:

Da, si vreau sa stie toata lumea asta ca sa nu primeasca teapa ca si mine. Incercati sa sunati doar la numarul de telefon de pe site, sa vedeti ca nu exista. Am primit cea mai ieftina chinezerie posibila si s-a rupt instant.

| BuffyBogdan a răspuns (pentru SiteReviewer):

Categoric SCAM. CHINEZARIE IEFTINA. Nu raspund la telefon, nu dau factura, nu dau chitanta. Am primit produse diferite decat cele comandate si nu le pot returna. Urmatorul pas, ANAF

| bogdannicus a răspuns (pentru BuffyBogdan):

Am avut si eu cam aceeasi problema iar numerele lor de tel nu sunt valabile iar la adresa de email nu raspunde nimeni. asa ca mi-am facut dreptate singur si le am dat 20 de comenzi la produsele lor pe diferite nume si adrese in toata tara. sa plateasca curierul tur retur. cam acelasi lucru va sfatuiesc sa faceti si voi.

| GeorgescuAlin a răspuns (pentru bogdannicus):

O idee buna. Asa o sa fac și eu.

| Gabriela2024 a răspuns (pentru BuffyBogdan):

Și eu am încercat sa iau legătura telefonic insa nr este invalid.
Am solicitat returnarea produsului prin intermediul site-ului dar nu m-a contactat nimeni pana acum.
Am trimis email la adresa de pe care am primit confirmarea comenzii insa am trecut și OPC ul în corespondenta. La vreo 2 ore am primit un email de la ei prin intermediul unei alte adrese relatii247@gmail.com prin care își cer scuze și îmi solicita informații suplimentare în vederea returnării coletului și a banilor.
Le-am răspuns... acum aștept și eu sa vad ce îmi vor raspunde...
Vreau sa știu dacă a reușit cineva sa rezolva problema cu ei, în sensul de a returna produsul și a primi banii?