| CicianIoanaDiana a întrebat:

Ce ați face voi în această situație?
Personajul are câțiva ani și e Adolescent. Pleacă la ora x de acasă. Fără să îi spună nimănui. Acesta a fugit/plecat de acasă pentru a se putea conecta pe un site pe care, fără să știe el, se vindeau oameni. Personajul credea că site-ul e site de socializare. Și-a dat toate detaliile la creearea profilului pe site. A primit un mesaj pe mail că în câteva zile ar fi vândut către cineva. Voi ce ați face să scăpați? Vă puteți șterge și profilul dacă e necesar. Nu am pățit asta, dar sunt curioasă ce ați face voi.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu îți mai face atâtea griji. Cineva se distrează pe seama voastră, la celălalt capăt al firului și voi tremurați de spaimă. ))
Nu te fură/vinde nimeni!

7 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Mareste pretul de x2 ori

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

M-as trezi din somn.

| gabriielaaa a răspuns:

As anuta politia finca e adosescent si as duce adolescetu la siholog e foarte posibil sa fie foarte afectat de asta, dar cei ce au profitat trebuie sa plateasca si sa nu fie lasati sa faca si alt cuiva asa ceva sau mai grav eu asta as face.

| PumpkinDoll a răspuns:

M-as face actor la Hollyweed

| Kerre a răspuns:

Este fake toata treaba asta nu iti face griji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista dark web unde treaba nu e fake. Exista hitmani platiti. Dar un copil/adolescent nu poate avea cunostiintele necesare sa acceseze asemenea site-uri.

| Ora de net a răspuns:

Buna, Ioana,

Daca ti-ai dat toate datele personale pe un site strain si esti ingrijorata in aceasta privinta, consideram ca cel mai bine ar fi sa iti anunti parintii.

Referitor la emailul pe care l-ai primit, te sfatuim sa nu crezi chiar tot ce vezi sau citesti pe internet. Priveste cu ochi critici informatiile si verifica-le din mai multe surse sau cu o persoana adulta de incredere.