| VictorCti1234 a întrebat:

Ce trebuie sa faci ca google sa nu-ti mai traduca orice site care e in engleza?

Răspuns Câştigător
| GabrielGL a răspuns:

Activează sau dezactivează traducerea pentru toate limbile
Poți decide dacă Chrome se va oferi să traducă paginile web.

Pe computer, deschide Chrome.
În dreapta sus, dă clic pe Mai multe Mai multe și apoi Setări.
În partea de jos, dă clic pe Avansate.
Sub „Limbi", dă clic pe Limbă.
Activează sau dezactivează opțiunea Oferă traducerea paginilor care nu sunt într-o limbă pe care o cunosc.

Poți decide dacă Chrome se va oferi să traducă paginile web într-o anumită limbă.

Pe computer, deschide Chrome.
În dreapta sus, dă clic pe Mai multe Mai multe și apoi Setări.
În partea de jos, dă clic pe Avansate.
Sub „Limbi", dă clic pe Limbă.
Lângă limba pe care dorești să o folosești, dă clic pe Mai multe Mai multe.
Dacă limba nu este afișată, adaug-o dând clic pe Adaugă limbi.
Activează sau dezactivează opțiunea Oferă traducerea paginilor în această limb

3 răspunsuri:
| teodorcostin a răspuns:

Setari

| Crackman a răspuns:

Te duci la setari si bagi limba romana very simplewinking.

| Ora de net a răspuns:

Buna, Victor,

Mai multe informatii despre cum iti poti administra optiunile de traducere pe toate dispozitivele, gasesti aici https://support.google.com/......wer/173424