| Alexutzz_Alex_1994 a întrebat:

Hei TPU.
Imi puteti recomanda un site\aplicatie care poate traduce limba engleza in romana?
Adica sa traduca corect nu ca google translate.Sa traduca si la past simple.
Stiti voi.

1 răspuns:
| Anonimuserr a răspuns:

Nu există așa ceva.
Orice translator online sau mai bine zis mașină de tradus care folosește algoritmi are erori și traduce prost. Chiar și cele cu bani care le cumperi dar care nu au limba română în componența lor. Știu de Systran Enterprise Server 8 Language Pairs că poți cumpăra pachet cu limba română opțional dar plătești mult.
Îmi pare rău să te dezamăgesc. Systran pare să traducă foarte bine și să corecteze cuvintele eronate direct dar este un soft shareware.