| Bucuras_Bogdan-andrei_1977 a întrebat:

Cum aflu codul pin de la card?

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Te duci la banca la care apartine cardul!

| CuriousStuff a răspuns:

Te duci la banca si-l schimbi, nu poti sa-l afli.

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu este cardul tău, nu ai cum sa-l afli. Nici măcar la banca.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca cardul este al tau si ai pierdut pinul, nici cei de la banca unde ai cardul nu cunosc pinul cardurilor, deoarece acel pin este la fel de personal ca si cnp ul tau din buletin, te duci la bancă si rogi fetele de la ghiseu sa i ti schimbe pinul, ele i ti vor da un plic sigilat in care se va afla scris noul tău pin, dar ca sa poată cei de la bancă sa i ti schimbe acel pin cu unul nou, trebuie să ai bani pe card, deoarece această operatie costă. La ce bancă ai cardul? Ce bancă ti l a dat?