Întrebare recomandată | Jager a întrebat:

Cum imi pot securiza mai bine contul Yahoo?

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Te sfatuim sa iti securizezi adresa de email setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon ca sa iti poti recupera contul in cazul in care acesta este compromis. De asemenea, seteaza-ti o parola sigura - mai multe despre asta poti gasi aici http://oradenet.salvaticopiii.ro/......eni-contul

8 răspunsuri:
| Gunoi a răspuns:

Poți folosi yahoo account key
Poți utiliza telefonul ca mijloc de confirmare

| kalex a răspuns:

Cum a zis Gunoi dar eu nu as folosi Yahoo. Au fost implicati in mari scandaluri si multe parole au fost dezvaluite. Eu zic sa te muti pe GMAIL!

| redoxy a răspuns (pentru kalex):

Faci cumva reclama? si de ce il faci pe om 'gunoi'?

| HeRmeSs a răspuns:

Puneti o parola de genu AIi080gafkFM2@$)(@)JR9mofoe. Sa nu o salvezi, nici macar in notepad, si dupa baga nr de tel pe cont. De cate ori vrei sa te loghezi o sa dai am uitat parola si iti trimite pe tel cheia. Parola e prea mare si prea complexa ca sa fie sparta, deci practic oricine are acces la telefon are acces si la contul de yahoo.

| TheMinedPlumbob a răspuns:

Prin adaugarea unei parole mai complicate, cu simboluri, numere, diacritice, majuscule, etc. si prin adaugarea unui numar de telefon.

| doctorandus a răspuns (pentru redoxy):

Ha, ha, ha, Gunoi este numele de utilizator.

| onceuponatime77 a răspuns:

Cu nr. de telefon

| Anonimul95t a răspuns:

Salut, pune o parola lunga cu diacritice cu cifre si semne activeaza autentificarea in 2 pasi, dupa cum au spus su ceilalti gmail este mai sigur, yahoo a avut de curand probleme de securitate in urma carora mai multi utilizatori au primit un email de la yahoo in care ii rugau sa isi schimbe parola