Întrebare recomandată | Dope a întrebat:

Cum schimb setarile de confidentialitate pe Facebook?!
Adica sa imi dea un necunoscut like? happy
Mersi!

3 răspunsuri:
| Curcubeuinalbsinegru a răspuns:

Buna.Iti zic eu. Sti unde sunt chestiile acelea unde scrie..Vizualizare : Doar eu..Prieteni..Prietenii prieteniilor...Ca sa iti poata da si altcineva like la poze dai Prietenii prieteniilor. happy Funda? happy

| Dope explică (pentru Curcubeuinalbsinegru):

Pai si daca persoana cu care nu sunt prieten eu, nu e prieten nici cu prietenii mei? Asta nu ma ajuta cu nimic -.-"

| Ora de net a răspuns:

Buna Dope,

Pentru a ajusta setarile de securitate Facebook trebuie sa mergi in coltul din dreapta sus a paginii, sa dai click pe sageata, sa alegi Settings si din lista care iti va aparea in partea stanga Privacy.

De asemenea, daca vrei sa postezi ceva astfel incat orice sa poata vedea, trebuie doar sa alegi optiunea Public, de langa butonul Post.

Te incurajam, insa, sa ai grija ce informatii postezi in mod public. Odata ce o poza sau o informatie este postata pe Facebook sau trimisa altcuiva, acel continut scapa de sub controlul nostru. Informatia poate fi preluata de oricare dintre prietenii din lista si salvata pe un alt computer, postata pe un alt website si, mai apoi, va fi mult mai greu de indepartat.