| iustinul289 a întrebat:

Dacă am dat ID si parola la un om pe TeamViewr imi poate controla datele sau parolele?

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

In functie de ce acces i-ai dat tu la team viewer, poate sa-ti controleze ce-l lasi tu. Odata iesit din team viewer, daca nu i-ai dat o parola "perfmanenta", n-are ce sa-ti mai controleze.

| iustinul289 explică (pentru CM7YRE):

Păi i-am dat o parola care o arata acolo sub ID

| Preotul500 a răspuns:

Poti vedea singur ce face el. Cum a spus si CM7YRE, odata ce iesi de pe Team Viewer, nu mai poate face nimic.

| doctorandus a răspuns:

Poate face ce vrea cu PC-ul tau, daca nu ti-a instalat deja un keylogger.

| cfrtobias a răspuns (pentru doctorandus):

Poate observa si el de face ceva dubios si nu cred ca o dat oricui ceva persoana de incredere cred

| cyberalex a răspuns:

Daca vrea, da depinde de ce drepturi ai setat, dar vei fi anuntat cand se leaga pe computer-ul tau (apare o fereastra pop-up in stanga jos).
Daca nu ai încredere in persoana in cauza, schimba parola (pune una complicata).

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Având ID-ul și parola de Teamviewer, persoana respectivă îți poate accesa de la distanță computerul și toate informațiile ce sunt în el, inclusiv fișiere, conturi și parole (dacă acestea sunt salvate). Este această persoană una de încredere? Sfatul nostru este să nu dai niciodată acces la computerul tău unei persoane străine sau care nu este de încredere.

Dacă ai întâmpinat probleme după acest eveniment, ne poți scrie la ajutor@oradenet.ro sau pe pagina www.facebook.com/SigurPeNet