| Alexboss121 a întrebat:

Dau funda! Simt ca innebunesc...
https://imgur.com/a/0mNKe6b
Asta e hotie pe fata, strigator la cer numai la 6 euro am 50gb dar ce sa cheltuiasca o persoana sa vina factura de 754 lei?!
Am vorbit cu un operator de acolo cica am depasit dublu limita de net si am zis de ce nu trimite macar un avertisment si de abia acum a activat asta si am mai sunat in trecut si cineva tot asta a facut. Macar sa stiu ca am atins limita sa nu ma crucesc si sa altaresc in fiecare propozitie sa dau cartela pe foc sa vie sa ma dea in tribunal. Voi ce ati face sau ati facut daca ati patit?
Cei care au ajuns pana aici o seara buna sa aveti!

15 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Am patit si eu ceva gen. Digi, nu? Eu am la 5e sau 6e 5gb date si am intrecut limita cred ca cu 2gb sau nu stiu cu cat si am primit factura de 90 de lei rolling on the floor

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Vai, dar cate nu am patit si eu cu cei de la Orange. Nici nu voiau sa imi inchida abonamentul. Plus ca dupa ce l-am inchis m-am trezit peste 1 an cu o ditamai suma de plata, ca cica nu am platit deloc in acest timp :/

Astia sunt nebuni.

Imi pare exagerat de mare acea suma. Poti sa te uiti sa vezi pe ce ai consumat datele in ultima luna? Vezi prin telefon. Daca ai cu ce sa justifici ca nu ai facut asta... atunci trebuie sa te tii de ei tare.

Legat de avertisment... ar trebui da, dar pleaca de la premiza ca fiecare persoana are controlul asupra cartelei si nu trebuie ei sa le poarte de grija.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu am terminat cu Orange.

| Alexboss121 explică (pentru DoarBogdan):

Pai nici eu nu imi dau seama ca e culmea culmilor unde pot vedea.

| Liviu a răspuns:

Noi nu avem aparare, cui ii pasa? degeaba avem avocati, juristi si etc, daca judecatori sunt manjiti, putem avea si mama avocatului.Ideea e alta, pana nu se face lege, ca sa ii bage in puscarie pe toti care fac magarii, toti noi prostimea de rand platim.

| Alexboss121 explică (pentru Liviu):

Am din sat care au datorii la Orange 15 mii de lei o baba cu iphone x i o venit la poarta s o dea in tribunal i o zis nu o mai bagat o un mos are de la aia 6 telefoane una 5 si eu ca prostu platesc fara intarzieri si ei uite ce fac!
Mai ca filmam si dadeam pe Youtube sa vada cum prostesc oamenii!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cucu la pruna. Consumi 50g fara sa mai verifici si tu creditul din cand in cand?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Alexboss121):

In romana: La setari> conexiuni > Utilizare date (sau undeva unde o sa vezi wi-fi, hotspot mobil, date mobile, retele. ceva sugestiv). Iar de acolo poti sa iti pui chiar tu un avertisment. Iar undeva mai jos la "utilizare date mobile" iti arata pe perioade de timp cat ai consumat.

Vezi poate ai facut si hotspot, si de acolo poti sa vezi tot in acelasi mod.

| Alexboss121 explică (pentru DoarBogdan):

Belea...

| Simpatic a răspuns:

De aceea eu toata viata mea nu am avut decat o singura data abonament si in rest am luat telefoane cat de scumpe am vrut doar la liber, chiar de mi le dau ei si cu 10% din valoarea telefonului eu nu cumpar ceva la abonament.
Asa ca va sfatuiesc cumparati telefoane la liber si folositi cartele prepay, in felul acesta nu ne pot insela atat de tare hotii astia.
Zi mersi ca nu te-a ars vreun prost de asta din tara exotica cu prefix strain, aia care dau beep si abonatul ii suna inapoi si iti incarca factura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ca poti seta pe telefon sa te anunte cand depasesti?

Bula
| Bula a răspuns (pentru Sekim):

Poveste!
La Digi nu puteai sa patesti astfel!
Au internet nelimitat, cu 50Gb in 4G sau 15Gb in 3G. La consumarea pachetului se scade viteza sub 1Mbps (fara suprataxare! ) pana la inceperea noii luni de abonament.
Verifica-ti FACTURA detailata!

Insa, multe alte retele permit si suprataxeaza consumul suplimentar.

| Alexboss121 explică (pentru Bula):

Sa vie si la ceilalti sa si lege telefoanele la gat ca aia nu au platit de 3-4 ani si nu o mai venit nici dracu si pe noi astia fideli nu f@$% de ne indoaie!

Bula
| Bula a răspuns (pentru Alexboss121):

Trebuie sa stii sa citesti conditiile de contract si nu sa semnezi dupa ureche si reclame!

| Mirel4412 a răspuns:

Fiecare telefon e setat din cate stiu sa iti dea o avertizare la consumul de 2gb de internet (date mobile). Nu cred ca aveai cat sa consumi de ai avut de platit o suma asa mare, du te la contractul unde ai facut abonamentul, si vezi cat costa suprataxa, sau cauta pe site. In 2020 nu as recomanda la nimeni internet, la Orange, la cartela, la 5 euro ai tot 60gb internet, si nu mak stai cu teama contractului ca esti legat de abonament.