| Securitate85 a întrebat:

De ce cere Facebook copie dupa actul de identitate este ilegal????????????

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este ilegal sa-ti ceara un act de identitate, este normal, mai ales cand te-au detectat cu activitate ciudata. sau te-a raportat cineva ca avand un cont fake, ori nu esti, cine pretinzi a fii.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa-ti confirmi identitatea contului.

| AlexSalling a răspuns:

Ca sa poata confirma ca acel cont iti apartine.

| xerxes1 a răspuns:

Au nevoie ca de aer de datele userilor.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Atunci cand iti faci un cont de Facebook accepti respectarea anumitor termeni si reguli. Le gasesti pe acestea aici - https://www.facebook.com/terms.php

In baza acelui contract sau acelui acord pe care il dai, Facebook poate cere ca tu sa iti dovedesti identitatea. Nu este ilegal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa folosesti un generator de poze fake cu acte de identitate. Exista asa ceva facut strict pentru Facebook. Mare parte din informatii sunt complet blurate doar ca-ti poti scrie numele tau de pe Facebook si te deblocheaza.