| Edouard_Edy_1997 a întrebat:

E buna Nutella,? Ati manca un Borcan intreg,?

21 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Oricand si oriunde. Care e rostul intrebarii pana la urma?

| RAY a răspuns:

Da,si 4000 de calorii asimilate rapid, tu crezi ca e sanatos? e numa zahar mult si cacaco si chimicale care dau gust

| KlArt a răspuns:

Ulei de palmier, soia și ceva procente de ciocolată. Bun la gust, dar mai bine gustă o dulceață de casă.

| itisnotimportant a răspuns:

Imi place, dar nu as manca un borcan intreg avand in vedere ca are foarte mult zahar si multe chimicale.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Mă ia cu greață doar cât mă gândesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mancat finetty si altele. Chiar! N-am luat niciodata nutella original.

| Arthiom a răspuns (pentru RAY):

Omul a intrebat daca e buna, si daca am putea manca un borcan intreg. Evident ca e buna si ca putem manca un borcan intreg, ce urmeaza dupa, nu mai conteaza :]]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mancat un borcan intreg, si mi s-a facut rau...n-am mai mancat dupa.

| RAY a răspuns (pentru Arthiom):

Eu in ce priveste dulcele am o limita imi vine greata desi sunt dependent de dulciuri, de grasimi nu am observat o limita

| Arthiom a răspuns (pentru RAY):

Oricui ii vine rau de la prea mult ceva.

| Tuderlus a răspuns:

Nu cred ca exista un om care nu a mancat nutella vezi sa nu te manance.

| annempx a răspuns:

E ok nutella, dar ingrasa super mult un borcan intreg.

| Adiadictie a răspuns:

Din pacate da. nu e cea mai buna alegere.

| OAly a răspuns:

Nu e buna. La sanatate ma refer. Un borcan intreg poate ca as manca dar intr-un an de zile.

| J0B0MAT a răspuns:

Da.Un borcan am mâncat cel mai rapid în 3 zile.

| Blecky a răspuns:

Am mancat 2 borcane intregi

| Andwta a răspuns:

Finetti e mai buna decat Nutella.

| teamleader a răspuns:

Nu tot ce e bun la gust e si sanatos!
Nutella contine ftalati, substanta toxica!
Prea mult zahar poate cauza diabet, ADHD, boli cardiovasculare. Nu tot ce e bun la gust e si sanatos. Se pare ca faimoasa crema de ciocolata Nutella, ai carei fani sunt mai ales copiii, contine o substanta extrem de periculoasa din categoria ftalatilor (saruri sau esteri ai acidului ftalic). N-ar fi prima data cand intr-un produs cu vanzari uriase se descopera o substanta nociva pentru organism... si nici prima data cand producatorii incearca sa ofere explicatii care sa ne asigure ca totul este in parametri normali.
Ftalatii actioneaza ca un stimulent hormonal, provocand dereglari hormonale serioase si cauzand sterilitatea la barbati. Daca sunt ingerati de catre femeile insarcinate, acestia actioneaza asupra fatului, afectandu-i dezvoltarea testiculelor.
Ftalatii sunt, de fapt, niste plastifianti care antreneaza atrofia testiculara, conducand, mai tarziu, la reducerea cantitatii de spermatozoizi.Cred ca ar trebui sa te intereseaze mai degraba un stil de viata sanatos si ecologic cu alte produse.

| RAY a răspuns (pentru annempx):

2 borcane de alea =1kg de grasime, ai putea sa incepi sa te ingrasi astfel

| Adry05 a răspuns:

Clar nu. Dar e buna in clatite. Atat. laughing

| Sandor12921 a răspuns:

Pe bune, nu ai mancat niciodata?
Sa il manci tot nu e sanatos, intr-un interval scrut de timp