| PublicName330 a întrebat:

Hei, am problema. Imi spuneti si mie de ce uit mereu parole pe Facebook, Brainly, Yahoo, Forum-uri etc? De ceeeeeeee?

Răspuns Câştigător
| Under05 a răspuns:

Buna! Sa stii ca si eu le uit mereu, inainte sa am contul ăsta, am mai avut alte 5 pe care nu am putut sa mai umblu ca le-am uitat parolele.
Fa-ti o lista, gen:
Aplicatie: Facebook (spre exemplu)
Parola: oricare ai alege-o
Fa asa la toate aplicatiile la care stii ca le uiți des parolele
Funda?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca nu ti le notezi undeva

| darrio2007 a răspuns:

Sunt prea multe pentru tine si nu ai aceeasi parola la toate. Nici nu e bine. Eu le notez in telefon la Notes si pe o agenda.

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Pentru. ca trebuie sa le notezi pe o foaieeeeee!

| deadea01 a răspuns:

Incearca sa pui aceeasi parola peste tot

Bula
| Bula a răspuns:

Iti cumperi un notes si un creion sau pix, costa mai putin de 3 lei.
Iti notezi toate nmele si parolele in notes.

Daca folosesti un browser ca Mozilla Firefox, te va intreba daca vrei sa memoreze parolele. Cand accesezi site.ul, iti va incarca automat numele si parola memorata. Daca ai mai multe nume, atunci dai click in campul gol la nume si iti apar toate. Cand alegi care-ti trebuie, browserul va pune automat si parola potrivita. Ai si posibilitatea sa salvezi toate setarile, inclusiv si parolele, intr-un fisier. Iar la reinstalare trebuie doar sa reincarci datele salvate.

| doctorandus a răspuns:

Https://www.lastpass.com/en

Cu asta gestionezi parolele pentru toate websiteurile, genereaza parole sigure, trebuie sa retii o singura parola, de ex. labunicadinpadureamfuratprunesimure, e gratis.

| PavelLarisaIonela a răspuns:

Trebuie sa le scrii pe o foaie.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Nu iti recomandam sa iti notezi paroele undeva sau sa folosesti aceeasi parola pentru toate conturile tale - aceste lucruri pot duce la compromiterea securitatii conturilor.

Gasesti aici mai multe informatii despre cum sa-ti setezi o parola sigura pe care sa o si retii http://oradenet.salvaticopiii.ro/......eni-contul

| Betyyy1234 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu este bine deloc dacă îți intră în virus nu le mai ai cel mai bine le notezi unde a