| NumeAnonimm a întrebat:

Imi tot apare o notificare de la google cu continut ascuns din categoria "canal de notificare privind descarcarea datelor". Ce este?

Răspuns Câştigător
| MariusCalinRO a răspuns:

Salut, e vorba de folderul securizat sau de o notificare de la OK Google deoarece a aparut un bug de la ultimul lor update.

Nu e virus.

Daca e vorba doar de OK Google trebuie sa astepti sa rezolve cu un viitor update.

Ca sa opresti notificarea din folderul securizat vezi pe link-ul de mai jos: https://calculatorescu.ro/notificare-noua-continut-ascuns/

| Alin2993 a răspuns (pentru MariusCalinRO):

Super. Mulțumim!

| MariusCalinRO a răspuns (pentru Alin2993):

Cu placere!

3 răspunsuri:
| Alin2993 a răspuns:

Și mie mi-a aparut asta astazi și de asemenea apare și notificarea "Actualizarea modelului Ok Google". Este cu siguranță un virus. Instalează aplicația Malwarebytes și efectuează o scanare.