| vladxone a întrebat:

Mi-a disparut contul de instragram.Am aflat dimineata cand am incercat sa ma conectez dupa Facebook si mi s-a schimbat contul, iar cel vechi nu mai exista.Imi puteti spune cum s-a intamplat si ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna Vlad,

Ne pare rau ca ti s-a intamplat acest lucru. Incearca sa iti recuperezi contul accesand https://help.instagram.com/368191326593075

Pe viitor, te sfatuim sa iti securizezi conturile (adresa de email, conturile pe retele sociale) setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon. Astfel, le vei putea recupera in cazul in care acestea au fost compromise.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur nu te-ai conectat de pe alt cont de Facebook in care nu aveai aplcatia Instagram? Mai verifica. daca contul vechi nu mai exista, adio! iti faci alt cont de Facebook, alt cont de Instagram.