| danutadani65eee a întrebat:

Mi-am pierdut contul de Facebook in urma cu o zi! Nu ma mai pot conecta deoarece nu eram conectata prin Facebook, numar de telefon sau altceva...am trimis un e-mail celor de la Instagram si asteptam raspuns,am primit un raspuns cu un cod si sa fac o poza tinand o foaie in mana,sa mi se vada fata ca ei sa poata verifica daca sunt eu,am trimis, dar inca nu am nici un rezultat, aveam foarte multe mesaje importante pe acel cont! cum sa procedez oare"?

2 răspunsuri:
| MorioMD a răspuns:

De ce ai trimite e-mail la Instagram daca ti-ai pierdut contul de Facebook? Daca contul tau e facut prin e-mail poti sa dai pe "Ai uitat contul?"/"Forgot account?" si vei pune codul care ti l-au trimis ei pe e-mail, daca e facut prin numar de telefon, e aceeasi treaba dar cu telefonul.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Iti poti recupera contul accesand https://help.instagram.com/368191326593075

Pe viitor, te sfatuim sa iti securizezi conturile (adresa de email, conturile pe retele sociale) setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon. Astfel, le vei putea recupera in cazul in care acestea au fost compromise.