| Amortitu_Anca_1954 a întrebat:

Nu mai primesc mailuri si mi se spune ca parola la server s-a schimbat. Ce pot face?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dai click pe "Am uitat parola", urmezi pasii si vei primi un cod de deblocare la adresa de e-mail alternativ sau prin SMS pe numarul de telefon pe care l-ai trecut la setarile tale.
Introduci acel cod imediat (in cateva minute), dupa care vei putea intra in contul tau.
Cand ai intrat in cont, intrii in setari si pui o noua parola, pe care o notezi impreuna cu "numele" tau /adresa ta de e-mail.
Dupa iesirea din cont, data viitoare vei intra cu noua parola.

| Ora de net a răspuns:

Buna, Anca,

Dacă folosești un program precum Outlook pentru a accesa emailul, atunci este nevoie sa actualizezi setarile cu cele noi - pe acestea le gasesti accesand emailul prin serviciul de web mail.