| BlasterBox a întrebat:

Ok deci nu pot sa descarc aplicatii de pe google play Android, de exemplu, cand descarc o aplicatie de pe google play ea se descarca dar dupa instalare ma uit in telefon ca sa o deschid si nu o gasesc practic, deci eu cand instalez aplicatiile de pe google play nu le arata in sistemul Android. De ce? Inainte nu aveam problema asta, dar dupa un timp de fiecare data cand trebuie sa instalez orice aplicatie de pe google play trebuie sa dau restart la telefon ca sa le vad pe ecranul aplicatii. Problema e ca trebuie sa-i dau mereu restart de fiecare data cand instalez o aplicatie, de ce nu-mi arata telefonul aplicatiile pe care le instalez de pe Google play? Am vazut ca daca intru in magazin play si dau la instalate acolo le arata ca s-au descarcat dar in sistemul androidului nu le arata. Am cautat si pe net si nu am gasit problema asta [am un telefon Samsung A10 Android 9.0] si nu cred ca este de la actualizare sistem pentru ca telefonul meu merge suficient de bine, bateria ma tine mult daca stau non-stop pe el ma tine maxim o zi si un sfert (nu am de ce sa-i fac actualizare software daca nu are nicio problema, nu se blocheaza nu merge lent) Asadar,, de ce telefonul nu-mi arata aplicatiile instalate in sistem, le arata doar in magazin google play dar pe ercanul cu aplicatii nu le arata, DE CE?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Am mai zis-o și o mai zic: telefoanele Samsung sunt bune la camera foto/video pentru că oferă calitate.
Dar ele sunt slabe în ce privește softul. Adică sunt instabile. Așadar poate să apară orice fel de eroare.
Du-l la service și cere să instaleze din nou sistemul de operare -lucru pe care tu nu-l poți face acasă.

| SkyWaves a răspuns:

Sterge cache-ul din google play

Bula
| Bula a răspuns:

Problema descrisa de tine are o explicatie simpla:
Multe programe /aplicatii au secvente care trebuie sa fie incarcate si configurate inca de la (re)pronirea sistemului. Abia dupa o restartare a aparatului configurarea va fi completa, utilizabila.