| Fxsol a întrebat:

Poate virusul trojan să fure informațiile de carte de credit dacă am făcut o plată online cu cardul (cardul nu este salvat pe calculator)?

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Unii pot. (Nu există "UN virus troian", ci j'de mii, fiecare cu alte proprietăți, printre care și cea de furt de date).

| viavo a răspuns (pentru mihai69):

Nu exista? Dar in engleza cum se scrie?

| viavo a răspuns:

Da, exista. Sunt mai multe feluri de trojan fiecare cu functia lui. Unele pentru a fura date altele pentru a distruge date sau alte actiun daunatoare calculatorului tau.

| mihai69 a răspuns (pentru viavo):

Ce contează / ce legătură are cum se scrie în engleză?!?
Tu știi să citești?!? Am scris clar: nu există UN (adică unul singur!) virus... ci mii, diferiți.
De unde ai scos-o că am spus exact pe dos?!? cum că nu ar fi *deloc*?!?
Realy? geez...

| viavo a răspuns (pentru mihai69):

Da, scuze, am inteles eu gresit.

| mihai69 a răspuns (pentru viavo):

Ok, se acceptă.
Pe viitor caută să fii mai atent.

| mihai69 a răspuns (pentru doctorandus):

Și... de ce-mi "spui" *mie* asta?!?

| doctorandus a răspuns (pentru mihai69):

Ca e umoristic cum taie firul.

| mihai69 a răspuns (pentru doctorandus):

Aia chiar m-a amuzat.winking