| Sonia822 a întrebat:

Poti trimite share location dintr-o zona in care nu te afli?

Răspuns Câştigător
| Dandelion7 a răspuns:

Da, pe whatsapp din rubrica "search"

6 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Da, poti.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Pe Android. (Pe iOS n-am lucrat)
- Te duci la setari si cauti About Phone -> Software Information -> Build Number.
- Apesi pe Build Number de 7 ori. ("Developer mode has been enabled" - asta ar trebui sa iti spuna)
- Descarci o aplicatie fake GPS de pe internet si ii dai permisiunea sa iti acceseze locatia (fiind in Developer Mode, software-ul te va lasa sa faci asta)
- Pe WhatsApp, Messenger, etc. vei putea folosi acum aplicatia fake pentru locatie

| Sonia822 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Multumesc. Un caz mai simplu, mi-a dat share location ca e la un restaurant, si serveste masa. Putea sa-mi trimita cautand locatia in maps, si sa fie 2 km mai departe, acasa?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Sonia822):

Da. Am zis mai sus ca, folosind aplicatia fake de GPS, poti seta o locatie oriunde vrei, chiar si acasa sau la restaurant.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Poți face acest lucru folosind anumite aplicații.

| Lucian887 a răspuns:

Puteți trimite o locație falsă pe rețelele sociale cu ajutorul unei aplicații de falsificare GPS. Indiferent dacă utilizați un telefon Android sau iPhone, puteți utiliza acest program de calculator numit AnyTo pentru a vă schimba cu ușurință locația.
https://www.imyfone.com/location-changer/