| DeniDeni699 a întrebat:

Saluat. Am o problema cu internetul. Wirlessul este aprins,insa nu se conecteaza la PC,nici la tableta sau telefon. Am incercat sa il resetez, insa nu s.a intamplat nimic. Este asa de aseara. Imi poate spune cineva ce are? Sau cum sa il fac sa se conecteze?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum ai incercat sa-l resetezi?

| PauliucIuli a răspuns:

Scoate-l din priza si baga-l inapoi,
sau in spatele aparatului este o gaura...cu ceva subtire apesi cateva secunde pana se aprind toate beculetele, ar trebui sa mearga

| iulain13 a răspuns:

Intra pe ip.ul de la firma de la care e routerul in browser. (192.168.1.1 e la romtelecom) si scrii la parola si user "admin", daca iti cere apoi trebuie sa gasesti undeva o sectiune din care sa.ti seteza alta parola sau daca nu ai avut pune.ti una si isi revine la normal, se va conecta. Si vezi ca pentru a face asta iti trebuie routerul conectat prin acel cablu de retea la un device.

| Ora de net a răspuns:

Buna Deni,

Te sfatuim sa resetezi dispozitivul scotandu-l din priza si asteptand o perioada de timp. Daca acest lucru nu remediaza problema atunci te sfatuim sa-i contactezi pe furnizorii tai de Internet.

Speram sa rezolvi cat mai repede!

| Mayhem666 a răspuns:

Daca nu ai putut intra pe net ( nici cu PC-ul, nici cu tableta si nici cu telefonul ), cum ai pus aceasta intrebare?