| Soaree a întrebat:

Hey, am si eu o problema cu wirlessul... nu stiu ce s-a intamplat dar de 2 ani in coace nu mai mi se conecteaza wirlessu aveam la laptop un buton care il setam pe calculator simplu si calculator fara cablu aparea acolo, acum cand dau pe ala imi apare bluetooth de ce? ma poate ajuta cineva... sa imi spuna de unde pot lua wirlessu sau driveru va rog!

Răspuns Câştigător
| klaws007 a răspuns:

Depinde ce model de laptop ai. in principiu driverele le poti gasi folosind programul 3dp chip care iti detecteaza driverele automat.

| Soaree explică (pentru klaws007):

Am un laptop model : Lenovo model : 3000 N200... am incercat de toate si nu merge

| klaws007 a răspuns (pentru Soaree):

Poti incerca sa iti iei driverele de aici http://consumersupport.lenovo.com/ot/en/DriversDownLoads/Drivers.html, dar iti trebuie rabdare ca downloadul lor este foarte prost. mai poti incerca sa iti updatezi driverul prin windows update(dar fii atent ce update-uri iei) daca nici asa nu merge, iti pot recomanda un service autorizat Lenovo

3 răspunsuri:
| ChristiaNNN a răspuns:

In primul rand nu stiu ce sistem de operare folosesti. Daca e Windows Xp: Start-Contraol Panel-Netword and internet connections-Wireless network wizard setup. Incearca sa faci setarile de acolo, eventual sa-ti gaseasca rooter-ul. Cat despre driver se mai poate folosi programul numit Everest. Driverele le gasesti la un simplu search on google. Succes!