| anonim_4396 a întrebat:

Am dat pe Google Photo sa aiba acces la poze, fisiere media
Si mi-a aparut o optiune sa fac backup automat la poze sau sa mentin dezactivata aceasta optiune(de a face backup)
Intrebarea mea este, daca cineva imi sparge contul de google imi va putea fura pozele?

2 răspunsuri:
| millar a răspuns:

Pai cred ca da, eu m-am conectat pe pc si imi apareau si pozele din telefon, mai bine fa-ti un cont separat sa il ti doar la asta si sa nu aiba legatura ca numele tau, eu asa am

| Ora de net a răspuns:

Buna, Mihai,

Daca cineva iti spage contul exista posibilitatea sa iti fure pozele si informatiile. De aceea, te sfatuim sa iti setezi o parola puternica pentru cont tinand cont de sfaturile http://oradenet.salvaticopiii.ro/......eni-contul

Mai mult decat atat, este bine sa iti securizezi conturile precum adresele de email setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon ca sa iti poti recupera contul in cazul in care acesta este compromis.