| Andrey1969 a întrebat:

Salut am o problema : am un cont Facebook sters mi la sters cineva apoi a schimbat si parola la mail nu il mai pot accesa ceea ce stiu sunt parolele vechi si la mail si la Facebook i poze cu mine care demonstreaza ca e facebookul meu. multumesc

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Și dacă contul respectiv a fost blocat de Facebook? happy
Referitor la Yahoo, să știi că aceștia blochează adresele de email care nu au mai fost accesate de luni de zile.
Dacă cineva ți l-a șters, cum crezi mai poți demonstra că acel cont conținea poze cu tine, când accesul la ele sunt practic egale cu zero? Cât de experimentat să fi fost acela, încât a putut să îți spargă ție, atât contul de FB, cât și contul de Yahoo?
Dar ce meserie ai? : )) Ce avea contul acela atât de important?
Dacă omul ar fi avut acces la contul tău FB. era de ajuns să schimbe doar parola și adresa de email. Nu era necesar să îți spargă și contul de Yahoo.
Dacă cineva a făcut-o, ori a avut acces la PC-ul tău, ori i-ai dat tu parolele, ori te-ai logat și ai uitat să te deloghezi de la un alt dispozitiv, pe care-l foloseau și alții.
Fă-ți un alt cont de Facebook și raportează problema.

| Andrey1969 explică (pentru floresdemayo):

Nu am spus ca mi-au fost sparte conturile ci furate de fosta prietena laughing) iti multumesc pentru sfat am deja un alt cont FB dar nu stiu cum pot raporta problema ce ma intereseaza din contul vechi sunt pozele si cateva contacte. poate ma poti tu ajuta. multumesc

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Andrey1969):

Tot 'infracțiune' se numește. Merită pedepsită cu muncă silnică pe viaţă. laughing
Spune-i să își șteargă pozele nud cu ea, dar să-ți înapoieze contul. tongue
Doar ea îți poate oferi toate datele de logare (parola, email).

Dacă nu vrea, scrie la FB, pe bara de sus (albastră) unde vezi un semn al întrebării "?" și dai click unde scrie "Raportează o problemă".
Dacă contul tău există și îl poți vedea, atunci poți da click pe cele trei puncte (...) de pe fotografia de copertă:
Raportează acest profil→ Îmi folosește identitatea etc

| Andrey1969 explică (pentru floresdemayo):

Da ai dreptate laughing) ideea e ca ea la blocat si am inteles ca s-ar fi sters mai exista vreo sansa de recuperare
? multumesc

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Andrey1969):

Un cont de Facebook poate fi dezactivat temporar (cu posibilitatea revenirii, odată cu logarea pe site) și/sau poate fi șters definitiv (fără posibilitatea revenirii/recuperării).
Poți afla de la "sursă" pe care din cele două, a aplicat-o. Dacă ai enervat-o așa rău, acum plătești! : ))

PS: Altădată să nu mai dai nimănui parola.

| Andrey1969 explică (pentru floresdemayo):

laughing) iti multumesc mult pentru informatie laughing

| Ora de net a răspuns:

Buna, Andrei,

Te sfatuim sa incerci sa-l recuperezi mergand la www.facebook.com/hacked si sa urmezi pasii indicati acolo.

De asemenea, pe viitor, este bine sa iti securizezi conturile precum adresele de email setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon ca sa iti poti recupera contul in cazul in care acesta este compromis. Acelasi lucru il poti face si pentru contul de Facebook. Mergi in coltul din dreapta sus, da click pe sageata si acceseaza Settings, mai apoi mergi la lista din partea stanga a ecranului si alege Security. Vei gasi acolo optiunile oferite pentru a-ti securiza contul (poti sa introduci un email alternativ sau numarul de telefon)