| Alinus23031230 a întrebat:

Am o problema cu pagina de socializare Facebook! Mi se distribuie tot felul de porcarii (adică teste) fără ca eu sa fi distribuit ceva. Nu stiu cum sa opresc aceste chesti.Ce sa fac? Folosesc Facebook mobil dacă puteți sa ma ajutați cu ceva! Va rog ajutați-mă! Dau fonta!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate, ai făcut un test de-al lor (în joacă!) și ai bifat că ești de acord ca ei să distribuie în numele tău pe FB (exact asta fac ei, acum!), să aibă acces la profilul tău public, ori la lista de prieteni etc
Intri aici și ștergi toate aplicațiile ciudate (ex cooltest, captainquizz, nametests, quizz etc):
Https://www.facebook.com/settings?tab=applications
Atâta tot. Și nu vei mai fi deranjată...

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba-ti parola!

| Deyne a răspuns:

Si eu am patit si nu numai eu! Am intrat odata pe o aplicatie cu teste si de atunci se distribuie singure in cronologia mea. Eu doar le sterg de cate ori imi apar. Incearca sa nu mai intrii pe acele aplicatii si nu iti vor mai aparea!

| Edisor27 a răspuns:

Pai ai facut candva un test de-al lor in joaca si ei distribuie pe pagina ta

| Alinus23031230 explică (pentru anonim_4396):

Nu mi s-a spart contul

| Alinus23031230 explică (pentru floresdemayo):

Ms mult! Și sunt băiat nu fata (deranjat*)

| Ora de net a răspuns:

Ne pare rau ca ai intampinat o astfel de situatie neplacuta. Acele postari apar din cauza unui virus pe Facebook. Pentru a-l indeparta, trebuie sa mergi cu mouse-ul in coltul din drepta sus a paginii de Facebook, sa dai click pe sageata si mai apoi sa alegi, din lista care va aparea, optiunea Settings. Mai apoi, mergi la lista din partea stanga si acceseaza Apps. Iti vor aparea aplicatiile pe care le folosesti, cu care contul tau este conectat. In acea lista exista si acest virus deghizat sub forma unei aplicatii. Poti sterge toate aplicatiile sau le poti sterge pe cele care ti se par suspecte, cele pe care nu iti amintesti sa le fi accesat sau folosit. Faci acest lucru accesand X-ul din dreptul fiecarei aplicatii.