| Tintar_Marius_1998 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare.
Stau la sat si bani de la wi-fi îi dau unui om (am net de la tenda)
Daca ma schimb pe alta retea tot lui trebuie sa ii platesc sau la pay point?

Răspuns Câştigător
| GabrielDaniel01 a răspuns:

Depinde cu cine faci contract si ce modalitati de plata accepta

9 răspunsuri:
| Mitzu144 a răspuns:

Cum adică ai net de la tenda? Poate router-ul e de la tenda, nu stiu nici o firmă de internet care se numeste tenda.
(Scuze daca gresesc)

| denisTiky a răspuns (pentru Mitzu144):

Sta la sat..lasa-l in pace (=

| Tintar_Marius_1998 explică (pentru denisTiky):

Daca esti orasean prost, taci
Va incaltati cu papuci rosi de caini vostri "de companie" pe care îi gasesc la iesire din sat in sant

| Tintar_Marius_1998 explică (pentru Mitzu144):

Da, ai dreptate dar nu stiu de la ce retea am internet. Routerul meu e de la tenda.

| GabrielDaniel01 a răspuns (pentru Tintar_Marius_1998):

Nu conteaza de unde ai routerul ci cu cine faci contract la internet

| Mitzu144 a răspuns (pentru Tintar_Marius_1998):

Intra pe 192.168.1.1 si o sa iti scrie sigur acolo

| StanescuAuritaGavrila a răspuns:

Omul acela cine e, vreun agent de la firma de internet, postasu? Daca iti schimbi reteaua de internet, intrebi acolo unde faci contractul, cum pot platii?, la posta, la paypoint, cu cardul?, si iti va da un raspuns corect!

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Depinde cine va fi furnizorul tău de internet. Sfatul nostru este să mergi să te interesezi la primărie ce opțiuni există în localitatea de care aparții.