| UpSideDownSix a întrebat:

Salut, aș vrea să îmi schimb parola de internet dar când intru pe site-ul 192.168.1.1 îmi scrie că conexiunea nu este privată ( https://imgur.com/a/j7CwuZP )
Ce ar trebui să fac?

Răspuns Câştigător
| Protegent a răspuns:

Dai pe butonul "Avansate" si vezi ca acolo iti va aparea un buton gen "Accesati (numele site-ului) (nesigur)"

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

In general, conexiunea HTTP catre router nu este privata decat daca activezi in prealabil HTTPS. Asa ca n-are nimic.

Iar daca activezi HTTPS, atunci trebuie ca al lui certificat criptografic sa fie recunoscut de o instanta de certificare instalata pe al tau calculator.