| TheTimeKiller a întrebat:

Stie cineva cum sa schimb parola de la aparatul de internet? Am un Huawei de la romtelecom(chiar scrie pe el romtelecom si are wireless). Stiu ca se intra la ip-ul 192.168.1.1 si dupa nu stiu cum sa schimb parola/numele de la wireless.

3 răspunsuri:
| ionuziuli a răspuns:

Deci intri pe sait sri la nume si la parola admin dupa in stanga arata Basic dupa dai la WLAN la SSID si schimbi numele si dupa dai la WAN dupa la ultimu si iti apare password si acolo scrii parola

| TheTimeKiller explică (pentru ionuziuli):

Bine, am schimbat numele dar parola de unde o schimb? Nu inteleg.

| ionuziuli a răspuns (pentru TheTimeKiller):

Parola o schimi asfel dai tot la basic la WAN si la ultimu unde scrie WAN6_INTERNET_TR069_R_ATM1_0_35 si dai click si ati apare password si o schimbi