| RX22 a întrebat:

Aveți idee de ce Instagram da singur follow la persoane pe care nu le cunosc? Adica primesc uneori notificare cu "x ți-a acceptat cererea de urmărire" dar eu nici măcar nu i-am dat follow acelei persoane! Îmi puteți spune ce se întâmplă? Sunt bug-uri sau?

15 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Poate apeși tu din greșeală pe follow

| RX22 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Nu,cred!

| Demidol a răspuns:

Schimba parola. Poate intra cineva in contul tau si face asta (si altele).

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru RX22):

Atunci securizează-ți contul schimbând parola, etc. Poate intră pe acolo ceva „prieten" de al tău care-ți stie adresa de mail și a dat și de parolă!

| yourbabygirl45 a răspuns:

Cineva e pe contul tau.Ai grija sa nu posteze chestii nasoale pe contul tau

| RX22 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Nu cred ca ar fi asta, ca m-am uitat la setări la logari și toate sunt ale mele nu mi sa părut nimic suspect.

| RX22 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Am schimbat parola pentru siguranța mea, dar nu cred ca ar fi asta ca dacă era ma gândeam ca probabil schimba el parola și nu mai puteam avea acces deloc.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru RX22):

Dacă e un d-ăsta care vrea să vadă ce faci tu, o fi ceva spion?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru RX22):

O fi ceva spion care-ți accesează dispozitivele când dormi și dă follow laughing

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă știi că nu ai descărcat nicio aplicație care promite să ai mii de followers, atunci, in mod sigur, o fi vorba de vreo problemă tehnică. Și la Facebook se mai intampla erori de acest fel, dar rar.

| RX22 explică (pentru floresdemayo):

Am descarcat asa ceva, dar în trecut!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru RX22):

Acum, vezi de ce? Probabil, ai rămas in baza lor de date. Ei continuă, chiar dacă tu ai anulat procesul.

| RX22 explică (pentru floresdemayo):

Ok, înseamnă că nu îi bai...

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru RX22):

Pentru mine, nici atât.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Ai folosit o aplicație care să îți crească în mod artificial numărul de urmăritori? Acestea, de multe ori, folosesc contul în numele tău. Sfatul nostru este să îți schimbi parola ținând cont de sfaturile https://oradenet.salvaticopiii.ro/......eni-contul și să ai grijă ce tip de aplicații instalezi.