| BogdanTHEMinion a întrebat:

Legat de Facebook
Aseară am observat la sora mea pe cont ca ii apar posturile mele din anumite grupuri, in care ea nu este...stie cineva cum pot dezactiva chestia asta? Gen sa nu mai vada prietenii mei ce postez in grupuri, doar dacă sunt si ei in acel grup

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Daca acele grupuri sunt publice, oricine poate sa vada chiar daca nu este in grupul respectiv.
Probabil sora ta te urmareste pe Facebook ca si "prieteni apropriati". Adica ii apare cam tot ce faci tu. Intrii de pe contul ei, pe contul tau si acolo dai sa urmaresti normal (fara prieteni apropriati) sau sa nu urmaresti deloc. Adica nu o sa ii mai apara tot ce faci tu (nu o sa ii mai apara nimic daca nu te urmareste).
Sper ca ai inteles big grin
Succes!

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă e grup public orice prieten poate vedea ce postezi tu, adică ii va apărea la un momentdat unui prieten pe wall, nu ai cum sa schimbi, nu exista setari pentru asta...

| Ora de net a răspuns:

Buna, Bogdan,

Atat timp cat postezi in grupuri publice, atunci informatia poate fi vazuta de oricare dintre prietenii tai. Nu exista optiunea sa dezactivezi aceasta functie.

Mai multe despre setarile de confidentialitate Facebook, gasesti aici https://www.facebook.com/help/325807937506242