| Pam_Dungeon_1915 a întrebat:

Salut prieteni. Am un canal de Youtube si in video prezint descarcarea si instalarea unor jocuri de pc. Jocurile sunt descarcate de pe Skydrow Reloaded sau Megafire. Eu la abonati las in descriere link-ul de pe site de descarcare la joc care este gratis. Vreau parerea voastra. Legal sau Ilegal. Si motivul. Multumesc.

5 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Ilegal.

| Pam_Dungeon_1915 explică (pentru peperonies):

Motivul?

| tpuuser999 a răspuns:

Ilegal:
postezi linkuri catre materiale piratate
incurajezi pirateria
aduci pierderi producatorilor de jocuri
incalci regulametul Youtube

Daca tu descarci jocurile gratis, nu inseamna ca acele jocuri nu costa bani in realitate.

| peperonies a răspuns (pentru Pam_Dungeon_1915):

Daca faci un video si le arati oamenilor cum furi portofele pe strada e legal?

| Zabbyel a răspuns:

Daca acele jocuri sunt de pe oficial server (au licenta). e legal, acum daca acele jocuri nu au licenta (sunt piratate jocurile), e ilegal. tu doar intereseaza-te daca jocurile alea, au licentawinking