| Ezic a întrebat:

Salut, stateam si eu pe OME TV si am dat de unul care avea un program si a reusit sa imi afle IP-ul si a inceput sa ma ameninte ca imi umfla factura la internet, este posibil asa ceva?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Nu. Chiar daca ar reuși să genereze trafic abuziv factura la internet in Romania nu este in funcție de cantitatea de trafic și nu exista taxa suplimentara dacă depășești limita (pentru că nu există)

Excepție fac rețelele mobile, dar în cazul asta ip-ul ăla aflat de el e in mare inutil.

Pe scurt nu îți umfla nimeni factura. Nu mai folosi aplicătii de genul OME TV că nu sunt prea sigure.

4 răspunsuri:
| DOOOPX a răspuns:

Nu.

| LPCTSTR a răspuns:

Nu.
Nimeni nu-ti poate afla IP-ul, in special daca este dinamic, ceea ce cu siguranta este.
Factura la internet este o cu totul alta poveste, care depinde de contract, nu de activitatea ta pe internet.

Sugerez ca pe viitor sa nu mai folosesti astfel de platforme, continutul lor te poate afecta psihic.

Sugerez sa citesti acest articol:
https://www.tpu.ro/......spicioase/

| Ezic explică (pentru PainTech):

Ok, multumesc

| Bariel a răspuns:

Da, e un program wireshark. Il foloseau strainii si bineinteles ca se apuca si romanasii nostri... nu are ce sa ti faca cu el, iti poate afla doar orasul in care locuiesti si iti poate da flood pe care il rezolvi cu un restart la router daca ai ip dynamic