| n3on0991 a întrebat:

am o intrebare ce ma tot framanta, dar prima data incerc sa ma fiu explicit ca sa intelegeti despre ce e vorba. Ok, intru pe Youtube, vad un clip nu oricare si unul in engleza despre cum sa faci bani pentru card, steam, play store etc. In tutorial este despre cadou play store si nu imi pot da seama daca este sau nu trucat, deoarece iti poti alege 3 optiuni:10$, 25$ si 50$,
creatorul continutului alegand cel de 50$ si completand formularea cu human verification, primise codul si l-a valorificat pe pagina play store in 50$ pe card, eu cred ca ar putea fi fake, mai ales ca pe telefon huma verification e sa deacarci ceva aplicatie sau ghid si sa completezi numarul de telefon si abonamentul, dupa care sa scrii un anumit mesaj la un oarecare numar de pe acel site, mie mi-e teama sa incerc si nu m-as risca sa mi faca oarecare plata, de asta va untreb ce parere aveti, site ul este : 25giftfreecards.com si clipul de pe yt : https://youtu.be/iJ1QCriL_9Y ce i drept are 700 likes si 30 dislikes, multi au spus ca le au mers insa nu stiu daca ar merge pe telefon, desigur, nu v as recomanda nici voua sa incercati dar daca doriti o puteti face insa e posibil sa va riscati, cei care sunteti mai informati lasati mi un comentariu despre acel site, cam ce credeti voi si daca e posibil sa contina virusi prin descarcare la human protection etc, scuzati ma ca am scris extrem de lung mesajul, si in acelasi timp va multumesc ca ati citit-o, sper sa mi raspundeti, incat sa le fie atat mie util cat si altora, bafta! A si clipul era din 10 noiebrie publicat daca nu ma insel, adica nu de demult timp.

Răspuns Câştigător
| ovidiu123432 a răspuns:

Nu prea sunt clipuri pe Youtube care sa te ajute sa faci bani, este fake ceea ce a facut el, daca tu faci ceea ce a facut el nu castigi nimic ci pierzi. Sunt mii de site-uri de genul care sunt doar sa te pacaleasca dar nu castigi nimic, like-urile sunt bagate cel mai probabil de el, sunt multe site-uri de genul care-ti baga like-uri si comment-uri de care vrei tu.
Eu doar ti-am spus tu faci ce vrei, succes.

4 răspunsuri:
| n3on0991 explică:

Am incercat sa scanez cu virustotal și nimic...

| n3on0991 explică (pentru ovidiu123432):

Ai dreptate, sunt multi care și-au luat țeapă cu astfel de site-uri, de ce ar fi asta real? Nu da nimeni 50$ aiurea deci e fake 100% happy

| bujgoigeorge a răspuns:

Salut daca vrei sa faci bani calumea online, si vorbesc din propria experienta( ma poti crede sau nu pe mine si inca cateva sute de persoane) iti sugerez sa intri pe urmatorul link si sa dai click to buy. Pentru doar 47 de dolari poti afla cum sa faci 200 chiar 300 de dolari in doar cateva zile! Eu prin metoda pe care ti-o arata asta am inceput sa fac cate 60-100$ in 2 zile, spor la treaba si daca te convingi spune-le si prietenilor
http://makemoneyonline.network/?hop=george9000

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Nu iti recomandam sa ai incredere in tot ceea ce citesti sau vezi pe internet. Avand in vedere ca acest website nu are nicio informatie oficiala listata (adresa, numar de telefon, tara de provenienta, datele fiscale ale firmei etc.), este cel mai probabil o inselaciune - iti recomandam sa nu il folosesti.