| Gax97 a întrebat:

Am un laptop Lenovo cu Windows 7. Am o problema la acesta: internetul prin cablu imi merge bine, dar la in loc de icon-ul acela care arata ca conexiunea merge bine imi apare icon-ul care spune ca nu exista conexiune la internet(acela cu x rosu). Precizez ca ieri am avut o problema la internet din cauza unui virus/spyware, aparut odata cu instalarea unui joc, care a blocat accesul la internet, problema pe care am rezolvat-o oarecum cu ajutorul antivirusului si a altor software-uri specifice.

Răspuns Câştigător
| danmidnight a răspuns:

Nu te încurca aiurea bro, reinstalează sistemul de operare happy De altfel, încearcă să nu folosești antivirus pentru că îți încetinește calculatorul, dar fii atent ce descarci deoarece un keylogger poate exista în orice. Pace

2 răspunsuri:
| MishuD a răspuns:

Care era intrebarea?
Nu am vazut un singur "?"in tot textul tau scris cu fruntea pe tastatura.
Ai folosit "antivirusi si software-uri specifice" si ai rezolvat problema laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să instalezi driver-ul plăcii de reţea. Uite un link aici:http://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/net_down_ro.php.
Baftă!