| R7R12 a întrebat:

Am o problema cu internetul. De cam 2-3 zile nu mai imi merge internetul, nu stiu din ce cauza. Eu folosesc un router MSI RG300EX LITE, OS am Xp proffesional sp3. Nu cred ca e o problema de la provider pentru ca acum, in timp ce scriu, folosesc telefonul cu // conexiunea wireless. La calculator este Wired/cablu >router-pc. Nu stiu daca are vreo importanta, dar am internet de la RDS. Daca dau proprietati pe conexiune nu apare ca si cum ar fi vreo problema, dar daca intru pe Google Chrome, pe google, imi apare This webpage is not available.Va rog ajutati-ma puppy dog eyes. Dau funda la cel ce imi rezolva problema. P.s: nici la jocuri nu merge internetul sad

2 răspunsuri:
| martzian a răspuns:

Ai incercat sa scoti cablul (din calculator si din router) si sa il bagi la loc, asigurandu-te ca este bine intrat si, mai ales, acolo unde trebuie?

| R7R12 explică (pentru martzian):

Da, am incercat. Acum zice Limited or no conectivity