| Iulian743 a întrebat:

Salut, TPU!
Ce parere aveti de site-ul edigital? E de incredere?
Vreau sa imi cumpar un Zenfone 3, ii la pret mai mic pe site-ul lor. Avand in vedere faptul ca sediul e din Ungaria, nu vreau sa primesc teapa si sa imi ajunga o cutie cu pietre. laughing
A comandat cineva de acolo?

5 răspunsuri:
| Bartalis_Andrei_2001 a răspuns:

Cu toata increderea poti comanda, am avut si probleme de garantie care nu s au solutionat si au restituit banii in cont la termen.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Am comandat chestii de acolo. Sunt ok, nu am avut probleme

| Legion7X a răspuns:

Https://edigitalro.wordpress.com/tzeapa-edigital-ro/

Problema este la garanție mai departe sunt banii tăi.
Dar de ce nu cauți pe alt site decât o păcăleală sau ceva de genul mai bine accepți prețurile din România sau dai o fugă prin oraș la tine ca să vezi magazinele de telefoane prețuri etc?
De ce să te iei după unul după altul că este bine sau în regulă când tu ai o îndoială.
pentru bani tăi cine garantează?

Asta așa un sfat

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Pentru a te asigura ca un site de cumparaturi este de incredere te incurajam sa verifici daca acesta are date de contact, adresa magazinului fizic si datele fiscale ale firmei. De asemenea, poti incerca sa cauti pe internet recenziile altor utilizatori legate de situl respectiv.